Investiční byty

Byt jako výhodná INVESTICE

Ať už řešíte vlastní bydlení či investování, resp. zhodnocení peněz nebo chcete pomoci dětem do budoucna s bydlením, je historií ověřeno, a především v dnešní nejisté a vysoce inflační době, že jedna z nejvýhodnějších a nejbezpečnějších investice je uložení peněz do koupě nemovitosti, nejčastěji bytu. Dobře zvolená investiční nemovitost znamená hned dvojnásobný zisk. Nejenže z dlouhodobého hlediska se stále výrazně zvyšuje cena samotné nemovitosti, ale vhodně vybraná nemovitost vám přinese také bezpečný a pravidelný příjem z pronájmu.

Nedostatečná výstavba bytů a zpřísněné podmínky pro získání hypotéky, a tedy nemožnost pro spoustu lidí koupit si vlastní byt, dávají předpoklad k rozšiřování nájemního bydlení. Podle odborných odhadů lze tedy dále očekávat výrazný nárůst zájemců o pronájem bytů, čímž také poroste zájem investorů o tuto oblast.

 

Ceny bytů v Česku dramaticky rostou a ještě prostou.

 

Ve druhém čtvrtletí byl v Česku zaznamenán růst cen bytů o více než 14 %. Jedná se o třetí nejrychlejší tempo růstu cen bytů v Evropské unii. Navíc z důvodu skokového nárustu ceny energií, např. výrazného zdražení plynu a elektřiny, vysoké inflaci a politické nestabilitě v Evropě, dochází k výraznému nárustu cen stavebního materiálu v řádu desítek i stovek procent. To vše všechno, stejně jako doba covidová a tedy omezené tempo výstavby, s sebou přináší zdražování nemovitostí a nedostatek stavebního materiálu a například cihly někde úplně chybí a dodací lhůty jsou v řádu několika měsíců. Z toho plyne pouze jedno, neváhejte, nečekejte a investujte do koupě nemovitosti co nejdřív, protože ceny nemovitostí zákonitě dále výrazně porostou. A i když už si všichni říkáme, že se ty ceny musí zastavit, tak dle všech prognóz ceny nemovitostí rozhodně v blízké době nezastaví.

5 důvodů pro investici do nemovitostí v kostce

1. Hodnota nemovitosti s časem získává na ceně. Na rozdíl od peněz uložených na běžném či spořícím účtu, kde podléhají inflaci a na hodnotě ztrácejí.
2. Nemovitost vám generuje pravidelný měsíční příjem z pronájmu.
3. Likvidita. V případě, že najednou budete potřebovat větší peníze, nemovitost lze vždy snadno prodat. Nemovitosti jsou v první řadě o bydlení, po kterém je velmi stabilní poptávka. Není proto problém nemovitost v krátkém čase dobře a rychle zpeněžit.
4. Poměr riziko/ výnos. Nízké riziko, výborný poměr návratnosti investice a investičního rizika. Propady trhu s nemovitostmi jsou mnohem méně obvyklé než propady trhu finančního (akcie) nebo komoditního (zlato). I v největších krizích musí lidé někde bydlet, zatímco akcií a komodit se zbavují. Samozřejmě můžete investovat například do komodit, které teoreticky vynášejí víc, ovšem s mnohem větším rizikem, že o svůj kapitál přijdete. V poměru výnos/bezpečnost jsou nemovitosti tou nejlepší investicí.
5. Konzervativní investice. Investice do nemovitostí řadíme ke konzervativnímu druhu investování. Jedná se o relativně bezpečnou investici, přičemž nemusíte být burzovní či akciový specialista, abyste jste dokázali sami pochopit výhodnost a bezpečnost a návratnost investování do nemovitostí.

Nabídka investičních bytů

V rámci nového projektu výstavby bytového domu Na Hraniční, vám nabízíme deset investičních bytů https://www.bdnahranicni.cz/nabidka-bytu-2/ s nejvýhodnějším poměrem velikosti bytu k výši pronájmu. Jedná se o dva byty 1+kk, 7 bytů 2+kk a 1 byt 4+kk. Toto jsou na realitním trhu nejprodávanější a nejžádanější byty, kdy u těchto menších bytů se pohybují nájmy kolem 12.000 Kč plus energie. Můžete dále hledat, ale jsme přesvědčení, že na co čekat…